Skocz do zawartości


Zenbox.pl promocja
Zdjęcie
- - - - -

Upload obrazków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Niven

Niven
  • Bloger
  • 7 postów

Napisano 02.08.2017 - 11:57

Mam mały problem. Do tej pory wszystko było ok. Wrzuciłam obrazek do posta i wszystko było dobrze. Ostatnio próbowałam załączyć nowe obrazki, ale nie mogę. Najpierw robiłam to za pomocą wordpress-a, później przez Total Commandera. TC wrzuca obrazki, ale WP tego nie widzi. Tak jakbym wstawiała nieprawidłowe obrazki. jak kliknę "edytuj obrazek", to się pojawia do edycji, ale na końcu, po edytowaniu i tak nic nie ma.
W bibliotece pojawia się link do obrazka ale jak wrzucam ten link do przeglądarki to pokazuje się informacja, że strona nie istnieje.

#2 ziemekpr0

ziemekpr0

    aktywność:

  • +Bloger
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Interests:WordPress, e-commerce, technologie webowe, muzyka

Napisano 02.08.2017 - 19:35

Obrazki, które nie znajdują się w bazie danych WP nie są dla niego widoczne. Innymi słowy, ręczne wgranie obrazków przez TC nie zadziała. Obrazki trzeba "przepuścić" przez skrypt, żeby WP miał okazję dodać obrazki do swojej bazy i utworzyć miniaturki. :)

 

(chyba, że masz specjalny plugin, który pozwala na bezpośrednie dodawanie obrazków z FTP do bazy WP)



#3 Niven

Niven
  • Bloger
  • 7 postów

Napisano 02.08.2017 - 21:40

Dodawanie bezpośrednio przez WP też nie pomaga. Niby zdjęcia się przegrywają ale w bibliotece widać jak by uszkodzone pliki. Kiedy wrzucam te zdjęcia do posta to się nie wyświetlają.

 

 

Wydaje mi się, że błąd może jest gdzieś po stronie skryptu, który tworzy miniaturę? Jak wchodzę do edycji zdjęcia w bibliotece, to pokazują się szczegóły załączonego pliku – zdjęcie jest widoczne ale nie pokazuje się miniaturka, tylko ikonka uszkodzonego obrazka.

Nie mam pomysłu jak to naprawić. Zaktualizowałam WP, ale to nic nie dało. Zmieniłam motyw - również zero efektów. Problem jest chyba w samej bibliotece mediów. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić? 

 

miniatura.jpg

Strona wygląda tak http://www.angielskie-wakacje.co.uk/ Pokazany "uszkodzony" plik graficzny to nie to o co mi chodziło :( 


Użytkownik Niven edytował ten post 04.08.2017 - 11:23


#4 ziemekpr0

ziemekpr0

    aktywność:

  • +Bloger
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Interests:WordPress, e-commerce, technologie webowe, muzyka

Napisano 05.08.2017 - 0:11

Ja bym proponował sprawdzić, czy miniatury są faktycznie tworzone na serwerze. Jeżeli masz post, do którego dodałaś zdjęcie, a ono się nie wyświetla to prawdopodobnie nie utworzyły się. Więc albo skrypt nie ma praw do zapisu, albo nie ma miejsca na serwerze.



#5 Niven

Niven
  • Bloger
  • 7 postów

Napisano 05.08.2017 - 15:55

Miniatury nie tworzą się na serwerze niestety. Miejsce na serwerze jest. Jak mam sprawdzić czy skrypt ma prawa do zapisu?



#6 ziemekpr0

ziemekpr0

    aktywność:

  • +Bloger
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Interests:WordPress, e-commerce, technologie webowe, muzyka

Napisano 05.08.2017 - 18:14

Ciężko cokolwiek wywnioskować.

 

Tutaj masz wpis jak prawidłowo sprawdzić ustawić prawa plików w WordPress:

 

http://www.wpbeginne...r-in-wordpress/

 

W szczególności upewnij się, że katalog dla bieżącego miesiąca istnieje i że posiada ustawienie 755 (read, write, & execute for owner; read & execute for group and others)



#7 Niven

Niven
  • Bloger
  • 7 postów

Napisano 05.08.2017 - 22:40

Dzięki za podpowiedź, ale dalej jest lipa. Zmieniam ustawienia dla katalogu w kliencie ftp ale nic sie nie dzieje i dalej pokazuje mi, że uprawnienia mam ustawione na 700. Nie ogarniam. Napisałam do hostingu, może oni coś pomogą.

 

chmod.jpg



#8 ziemekpr0

ziemekpr0

    aktywność:

  • +Bloger
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Interests:WordPress, e-commerce, technologie webowe, muzyka

Napisano 06.08.2017 - 11:39

W FileZilli, po ustawieniu praw dostępu, mogą się one nie wyświetlać prawidłowo w starym widoku - trzeba go odświeżyć, jeszcze raz zalogować się na FTP, albo ponownie wejść do edycji.

Czy sprawdziłaś, czy to coś dało?

 

Problem pojawił się z dnia na dzień? Może wcześniej coś zmieniałaś w ustawieniach? Jaki to jest hosting?


Użytkownik ziemekpr0 edytował ten post 06.08.2017 - 11:40


#9 Niven

Niven
  • Bloger
  • 7 postów

Napisano 10.08.2017 - 16:06

Po ponownym zalogowaniu ustawienia są nadal na 700.

Zmieniałam wtyczki, dodałam NextGen Gallery, ale nawet jak wyłączę te wtyczki to problem dalej zostaje ten sam. Zmieniłam na inny motyw i dalej nic.

 

Hosting jest na fasthost.co.uk Jak próbuję zmienić uprawnienia bezpośrednio przez Website file managera to dostaję taki komunikat: Unable to execute site command chmod 0744 /htdocs/wp-content/uploads. Note that the CHMOD command is only available on Unix FTP servers, not on Windows FTP servers.

Pisałam do nich w tej sprawie i czekam na odpowiedź. Serwer jest Linuxowy.


Użytkownik Niven edytował ten post 10.08.2017 - 16:07


#10 Niven

Niven
  • Bloger
  • 7 postów

Napisano 13.08.2017 - 15:40

dostałam taką odpowiedź: ?I was now able to changed the file permission for uploads folder into 744.

bash-4.2$ cd wp-content
bash-4.2$ ls
gallery index.php languages ngg ngg_styles plugins themes upgrade uploads
bash-4.2$ chmod -R 744 uploads
bash-4.2$ ls -al
total 1
drwx?r-x 1 csh980739 linuxgroup500 471537476 Aug 5 14:57 .
drwx?r-x 1 csh980739 linuxgroup500 492222257 Aug 10 20:27 ..
drwxr-xr-x 1 csh980739 linuxgroup500 279742284 Aug 4 09:34 gallery
-rw-r?r? 1 csh980739 linuxgroup500 28 Jan 8 2012 index.php
drwx?r-x 1 csh980739 linuxgroup500 2157744 Mar 25 12:36 languages
drwx?r-x 1 csh980739 linuxgroup500 0 Mar 26 16:41 ngg
drwx?r-x 1 csh980739 linuxgroup500 226 May 5 19:06 ngg_styles
drwx?r-x 1 csh980739 linuxgroup500 54345154 Aug 10 14:39 plugins
drwx?r-x 1 csh980739 linuxgroup500 5018978 Jul 22 22:49 themes
drwx?r-x 1 csh980739 linuxgroup500 0 Aug 10 14:39 upgrade
drwxr?r? 1 csh980739 linuxgroup500 130273062 Aug 10 14:49 uploads?

Problem w tym, że nadal mam takie same uprawnienia: ftpwidok.jpg

 

Podczas wgrywania zdjęć do biblioteki konsola wygląda tak: konsola.jpg Czyli jednym słowem kiszka na całego.



#11 ziemekpr0

ziemekpr0

    aktywność:

  • +Bloger
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Interests:WordPress, e-commerce, technologie webowe, muzyka

Napisano 16.08.2017 - 18:15

no a hosting co na to?



#12 Niven

Niven
  • Bloger
  • 7 postów

Napisano 17.08.2017 - 15:06

no a hosting co na to?

Już naprawili. Coś namieszane było ze ścieżkami dostępu. Dzięki za pomoc :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Poprzedni adres WWW tego tematu: http://www.wordpress.org.pl/Upload-obrazków-t17420.html