Skocz do zawartości


Zenbox.pl promocja
Zdjęcie

Regulami zakładania tematów z pytaniami w działach WordPress i WordPress Multisite (WPMU)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 amistad18

amistad18

    aktywność:

  • Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Location:Bydgoszcz

Napisano 12.05.2011 - 13:40

Ze względu na rosnącą ilość irytujących tematów, przygotowałem dla Was drodzy użytkownicy, zestaw podpunktów które NALEŻY spełnić aby uzyskać pomoc na forum.

Informacje ogólne:

1. Nazwa tematu - powinna ona sugerować zawartość tematu, tak, aby bez wchodzenia do niego, tylko po przeczytaniu tytułu, było wiadomo czy będzie się w stanie komuś pomóc w jego problemie, czy nie. Przykładowe nazwy tematów:

- Nie mogę się zalogować do kokpitu po zainstalowaniu wtyczki / szablonu - nazwa_wtyczki / nazwa_szablonu.
- Po aktualizacji WordPressa wyskakuje komunikat - komunikat_błędu np. 'You do not have sufficient permissions to access this page'.
- Problem z zainstalowaniem WordPressa, pokazuje błąd - treść_błędu.
- Jak wyświetlić wpisy tylko z dwóch kategorii, w dwóch kolumnach, po 10 na stronie?

2. Treść tematu - jak najdokładniej opisujemy swój problem, ilość tekstu nie ma ograniczenia - im więcej informacji zostanie zawartych w opisie tematu, tym szybciej i łatwiej można w takim temacie komuś pomóc. W przypadku wszelakich błędów, itp. w treści tematu należy umieścić cały komunikat błędu.


Informacje dla poszczególnych działów:

1. Problemy z instalacją - informacje które należy podać dodatkowo w takim temacie, to:

- wersja WP jaką instalujemy
- jaki hosting
- adres strony pod jakim jest WP który nie chce się zainstalować

2. Problemy z już zainstalowanym WordPressem, konfiguracją itp - informacje które należy podać dodatkowo w takim temacie, to:

- wersja WP
- jaki hosting *
- ADRES STRONY **

3. Problemy z nie działającymi szablonami, ich tworzeniem, modyfikacjami itp - informacje które należy podać dodatkowo w takim temacie, to:

- wersja WP
- jaki hosting *
- ADRES STRONY **
- nazwa szablonu ***
- kod plików ****


I pamiętajcie, to WAM powinno zależeć na otrzymaniu pomocy, a nie nam. Jeśli chcecie aby ktoś Wam pomógł, to dajcie sobie pomóc, pozwólcie sobie pomóc, i załóżcie temat wedle powyższych informacji.
* w przypadku problemów typu - 'coś nie działa', pytania natury - 'czy da się to zrobić', albo 'gdzie znajdę opcję' nie muszą mieć tej informacji
** jeżeli robisz stronę na localhoście - to daruj sobie pisanie o tym i zasłanianie się tym. Nikt nie będzie zgadywał z czym masz problem, jest pełno darmowych serwerów, a i te płatne mają zazwyczaj po 2 tygodnie darmowego testowania, więc wyślij swojego WP w net.
*** jeżeli robisz swój szablon, daruj sobie pisanie o tym że jest on jeszcze nie gotowy, i nie chcesz go pokazywać itp, tylko się zastanów czy chcesz pomocy, czy nie.
**** jeśli chcesz jakieś edytować, w przypadku długich kodów, zamieszczamy je na http://wklej.org/
***** dla ciekawskich, jeszcze dodatkowa lektura - http://muzungu.pl/o-...ss-owy-problem/
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Poprzedni adres WWW tego tematu: http://www.wordpress.org.pl/Regulami-zakładania-tematów-z-pytaniami-w-działach-WordPress-i-WordPress-Multisite-(WPMU)-t12470.html