Skocz do zawartości


Zenbox.pl promocja
Zdjęcie
- - - - -

Czy jesteście informatykami?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 sserpdrow

sserpdrow

    aktywność:

  • Bloger
  • 14 postów

Napisano 23.02.2010 - 0:22

Zaczynam się zastanawiać czy do obsługi wordpressa trzeba być informatykiem, bo mi niewiele rzeczy wychodzi tak, jak powinno. Same problemy. W tym samym czasie zacząłem próbować obsługi Joomli i tam nie mam takich przypadków. Jak jest napisane "zrób to i to, a otrzymasz taki a taki efekt" to faktycznie tak jest. A wordpress - żadnych książek po polsku o nim ( o Joomli jest masa), mało tutoriali.
Jak sobie z nim radzicie? Jesteście inforamtykami z zawodu, albo z hobby?

#2 amistad18

amistad18

    aktywność:

  • Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Location:Bydgoszcz

Napisano 23.02.2010 - 2:19

Informatyk to raczej zbyt ogólne pojęcie, to że potrafię zepsuć i naprawić komputer, nie robi ze mnie od razu speca od WordPress'a. Każdy kiedyś musi zacząć - z czasem będzie coraz lepiej. Jak z jakimś problemem nie możesz sobie poradzić sam ( a tak się najszybciej uczysz ), to zawsze masz to forum.

#3 Riff

Riff

    Wu-Pe-Chi Master

  • Weteran
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Location:Jeszcze Polska
  • Interests:Tworzenie stron internetowych (ależ oryginalne), zjawiska paranormalne i fenomen zdolności parapsychicznych, samodoskonalenie, Science Fiction

Napisano 23.02.2010 - 8:12

Oraz Google - google zawsze odpowiedzą Ci na Twoje pytanie. Ewentualnie zawsze można zapłacić :). Ja informatykiem nie jestem, studiuję bibliotekoznastwo. Ale nie przeszkadza mi to znać się na sprzęcie, robić design i programować w PHP :P

#4 kargulo

kargulo

    aktywność:

  • Bloger
  • 12 postów

Napisano 23.02.2010 - 15:36

dużo daje forum. nie jestem informatykiem w sensie nie konczyłem nic informatycznego a jakoś poram sie z wordpressem

www.fotofashion24.pl

zapraszam
www.fotofashion24.pl
www.fotopiotr.com

#5 FunF33l

FunF33l
  • Bloger
  • 2 postów

Napisano 25.02.2010 - 14:12

Informatykiem nie trzeba być na pewno. Do WP jest masa wtyczek i pomocy w Internecie :) Ale wiadomo, rozumienie podstaw na czym się to wszystko opiera poszerza nasze możliwości.

#6 west28

west28

    aktywność:

  • Weteran
  • PipPipPipPipPip
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Location:Zielona Góra

Napisano 27.02.2010 - 9:05

Witam. ja mam tylko średnie techniczne oraz skończona socjologię. Posiadane wykdształcenie pozwoliło mi na wykonanie x komercyjnych projektów oraz pracę w branzy informatycznej :)
A na serio tylko i wyłącznie praca własna...

#7 andhy

andhy

    aktywność:

  • Weteran
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1167 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Location:Warszawa
  • Interests:Ona (życiowa partnerka) i On (moje ~2,6 metra dzikiego zwierza).

Napisano 27.02.2010 - 18:07

Mi osobiście w zrozumieniu WP pomogły studia teologiczne ;)

Pozdrawiam
Artur M.

moje blogi: THX 1138 | diariusz.net


#8 marqku

marqku

    aktywność:

  • +Bloger
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 28.02.2010 - 7:35

Ja równiez nie jestem informatykiem jak i moich ponad 500 znajomych kazdy ma strone w róznych systemach
i to piękne strony,a znam informatyka co lata po wszystkich forumach i wszedzie sie pyta a co to czemu żle,a pomóżcie
i nikt go nie lubi bo jest samolub i egoista

Piszesz o Joomli ,mój znajomy jest mechanikiem samochodowym a w Joomli i różnych CMS robi ludziom strony i to za niezłą kasę :)

wpierw macha młotkiem w warsztacie ,póżniej myszką i klawiaturą :)

Użytkownik marqku edytował ten post 28.02.2010 - 7:38


#9 amistad18

amistad18

    aktywność:

  • Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Location:Bydgoszcz

Napisano 28.02.2010 - 12:10

margku > zobacz sobie jakie są programy nauczania, w Polsce, na kierunkach informatycznych i ich pochodnych, to zrozumiesz dlaczego ukończenie takich studiów nie daje Ci wiadomości z tej dziedziny. Poza tym nie ma co się śmiać z informatyka co się uczy, sam też się kiedyś uczyłeś, zresztą jak każdy ... a kto pyta, nie błądzi.

#10 WPNinja

WPNinja

    aktywność:

  • +Bloger
  • PipPipPipPip
  • 469 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Interests:WordPress

Napisano 28.02.2010 - 16:59

Olej studia, zostań ninja. Tak jak ja :-).

WPNinja - WordPress to moje Kung-Fu


#11 marqku

marqku

    aktywność:

  • +Bloger
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 02.03.2010 - 18:15

margku > zobacz sobie jakie są programy nauczania, w Polsce, na kierunkach informatycznych i ich pochodnych, to zrozumiesz dlaczego ukończenie takich studiów nie daje Ci wiadomości z tej dziedziny. Poza tym nie ma co się śmiać z informatyka co się uczy, sam też się kiedyś uczyłeś, zresztą jak każdy ... a kto pyta, nie błądzi.

Kolega powyżej pisał

Zaczynam się zastanawiać czy do obsługi wordpressa trzeba być informatykiem

Przepraszam bardzo ,ale ja się nigdzie nie śmieję i z nikogo,ja tylko napisałem prosty przykład.
Jakie są dziedziny wiem ,aż za dobrze,w koncu x...dziesiąt lat chodzę po tej ziemi :)
To odpowiem inaczej:
czy w Wordpress,czy innym CMS,czy tez html,aby cokolwiek wykonać -tak to ujmę -nie potrzeba być informatykiem,Ten zawód ma wiele wspólnego z takimi dziedzinami jak obsługa np Wordpress,pomaga w wielu sprawach,ale jak to sie mówi i Piekarz dom postawi i krowe na pastwisku upaluje :)
Czy aby zrobić Baner flash w stylu perfect trzeba byc Grafikiem? :D

#12 KwusheR

KwusheR

    aktywność:

  • Bloger
  • 14 postów

Napisano 12.03.2010 - 21:17

Grafik komputerowy :) Specjalność - projektowanie stron www.

Oraz od niedawna zajmuję się e-marketingiem.

Z zawodu - technik hotelarstwa xD

#13 macio76

macio76

    Maciej Socha

  • +Bloger
  • PipPipPipPip
  • 304 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Location:Częstochowa

Napisano 13.03.2010 - 17:00

WP jest na tyle proste, że większych umiejętności niż czytanie posiadać nie musisz. Czasami są jakieś problemu, ale ludzie z forum chętnie Ci pomogą ;)

#14 miro

miro
  • Bloger
  • 9 postów

Napisano 18.04.2010 - 15:31

Informatyk to pojęcie względne, ale coś tam potrafię zrobić, na swój własny użytek, a to że ludzie nazywają mnie informatykiem, to jest spowodowane tym, iż dużo mi zawdzięczają, jeśli chodzi o jakąkolwiek pomoc związaną z komputerami czy programami...ale na pewno chciałbym być dobry w czymkolwiek...

Użytkownik miro edytował ten post 18.04.2010 - 15:32


#15 leadersmind

leadersmind
  • Bloger
  • 6 postów

Napisano 22.04.2010 - 10:19

Ja jestem nawet programistą, nie tylko informatykiem ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Poprzedni adres WWW tego tematu: http://www.wordpress.org.pl/Czy-jesteście-informatykami?-t9502.html