Skocz do zawartości


Zenbox.pl promocja
Zdjęcie
- - - - -

Blog technologiczny, optymalizacja WWW, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 rokko

rokko

    aktywność:

  • +Bloger
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Location:Myszków
  • Interests:Informatyka, e-biznes, nowe technologie

Napisano 16.01.2011 - 3:39

Witajcie,

Zapraszam na moją stronę Porady komputerowe, optymalizacja WWW

Jak widać stawiam na minimalizm, szybkość. Założeniem było, aby czytelnicy w jak najkrótszym czasie mogli dotrzeć do interesujących informacji. Zaznaczam, że to jest moja strona prywatna, nie jakiś blog komercyjny. Stronę znacznie zmodyfikowałem, rozdzieliłem menu, w celu zapewnienia lepszej nawigacji + kilkanaście innych usprawnień, zarówno w wyglądzie jak i w optymalizacji SEO. Mimo wprowadzonych modyfikacji wciąż poszukuję optymalnych rozwiązań. W związku z tym mam do Was pytanie, co można jeszcze usprawnić, głównie mi chodzi o SEO i usability. Co zoptymalizować, aby blog był bardziej przyjazny zarówno użytkownikom, jak i botom?

Pozdrawiam
rokko
Porady związane z pozycjonowaniem stron internetowych, w szczególności omówienie zagadnień związanych z Wordpress SEO, a także optymalizacja stron WWW od kuchni oraz setki innych wartościowych porad. Zapraszam!

#2 kmit

kmit
  • Bloger
  • 6 postów

Napisano 23.01.2011 - 21:28

Jako użytkownik i generalnie target Twojego bloga mogę powiedzieć że grafika bardzo marna. Kompletnie nie zachęca do przejrzenia bloga.

#3 rokko

rokko

    aktywność:

  • +Bloger
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Location:Myszków
  • Interests:Informatyka, e-biznes, nowe technologie

Napisano 27.01.2011 - 16:20

Grafika najmniej mnie interesuje, bardziej tworzenie unikalnej treści.

Kompletnie nie zachęca do przejrzenia bloga.

No widzisz, według statystyk użytkownicy bardzo chętnie go czytają, z ostatniego tygodnia to aż 3,06 (odwiedziny/strona). Czyli średnio jeden użytkownik podczas każdej wizyty przeczytał aż 3 poradniki. Kto wie może jeszcze podskoczy ;) ponieważ w przygotowaniu kolejne unikalne poradniki.

Poza tym 2 dni temu sporo zmian wprowadziłem, o to cała lista:

- nowy top, nowy kolor, tym razem nie rażący w oczy,
- usunięcie logo (na razie będzie sam napis),
- dopasowanie koloru napisu do topu,
- dodanie ikon rss dla wpisów i komentarzy,
- przetłumaczenie kodów błędów 404 i szukajki,
- drobny retusz opisów kategorii,
- upiększenie breadcrumb,
- drobna "naprawa" paneli widżetów,
- drobne zmiany w informacjach o wpisach.

Poprzedni top przyznam że nie był dobry, zmodyfikowałem go tak aby nie był głównym elementem, który rzuca się w oczy. Dlatego rozumiem Twoje niezadowolenie z grafiki.

Jak odbieracie teraz stronę?
Porady związane z pozycjonowaniem stron internetowych, w szczególności omówienie zagadnień związanych z Wordpress SEO, a także optymalizacja stron WWW od kuchni oraz setki innych wartościowych porad. Zapraszam!

#4 fanatyk

fanatyk

    Ojciec Założyciel

  • Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1645 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21.02.2011 - 18:44

Grafika najmniej mnie interesuje, bardziej tworzenie unikalnej treści.

Kompletnie nie zachęca do przejrzenia bloga.

No widzisz, według statystyk użytkownicy bardzo chętnie go czytają, z ostatniego tygodnia to aż 3,06 (odwiedziny/strona). Czyli średnio jeden użytkownik podczas każdej wizyty przeczytał aż 3 poradniki. Kto wie może jeszcze podskoczy ;) ponieważ w przygotowaniu kolejne unikalne poradniki.

Raczej, że zrobił 3 odsłony przy jednym podejściu.

:: Mój blog: prosument.es 

:: twitter: @plipiec

 

[Zobacz: jak zarabiać na swoim blogu]


#5 rokko

rokko

    aktywność:

  • +Bloger
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Location:Myszków
  • Interests:Informatyka, e-biznes, nowe technologie

Napisano 03.03.2011 - 22:22

@fanatyk, prowadzę kilka statystyk i przy 200uu /dzień średnia jest wysoka, wprawdzie spadła ale wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Średnia z ostatniego tygodnia 2.27

Przy okazji pracy nad innym projektem, postanowiłem także mocno odmienić skórkę, mam tylko nadzieję że zapału do pracy nie braknie ;)

Jeśli ktoś z Was ma propozycje dot. ulepszeń proszę nie krepować się i napisać. Przyjmę wszelką krytykę ;)

Pozdrawiam,
MK
Porady związane z pozycjonowaniem stron internetowych, w szczególności omówienie zagadnień związanych z Wordpress SEO, a także optymalizacja stron WWW od kuchni oraz setki innych wartościowych porad. Zapraszam!

#6 neurito

neurito

    aktywność:

  • +Bloger
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 10.03.2011 - 13:29

Kolorystyka jakaś taka, drętwa. Mało w niej życia :)

#7 rokko

rokko

    aktywność:

  • +Bloger
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Location:Myszków
  • Interests:Informatyka, e-biznes, nowe technologie

Napisano 15.05.2011 - 21:25

@neurito, każdy to inaczej widział, poprzednia skórka nie była zbyt urozmaicona, ale zła też nie była.

Obecnie wprowadziłem nową autorską skórkę, szerzej o zmianach opisuję we wpisie http://techformator....miany-na-blogu/

Prosiłbym o ocenę i propozycje zmian.

Pozdrawiam
MK
Porady związane z pozycjonowaniem stron internetowych, w szczególności omówienie zagadnień związanych z Wordpress SEO, a także optymalizacja stron WWW od kuchni oraz setki innych wartościowych porad. Zapraszam!

#8 adriatyk

adriatyk
  • Bloger
  • 9 postów
  • Location:Warszawa - Piastów

Napisano 18.05.2011 - 11:33

Ciekawa graficznie i faktycznie coś można poczytać i wynieść - brawo za rzetelne przygotowanie artykułów w serwisie :)

#9 rokko

rokko

    aktywność:

  • +Bloger
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Location:Myszków
  • Interests:Informatyka, e-biznes, nowe technologie

Napisano 05.06.2011 - 22:24

Dziękuję za ciepłe słowa. Dokładam wszelkich starań, aby artykuły na blogu były wysokiej jakości i przedstawiały wartościowe porady.

Dzisiaj wprowadziłem kolejne dwie drobne zmiany:

- Miniaturki dla strony archiwum, wyszukiwań i stron kategorii.
- Box Facebook Like.
- Drobna optymalizacja kodu.

Jeszcze sporo pracy mnie czeka ale jestem dobrej myśli.

Na innym forum zaproponowali mi abym zmienił sposób podświetlania elementów menu kategorii, z obecnego przyciemniania, na rozjaśnianie. Co o tym sądzicie?
Porady związane z pozycjonowaniem stron internetowych, w szczególności omówienie zagadnień związanych z Wordpress SEO, a także optymalizacja stron WWW od kuchni oraz setki innych wartościowych porad. Zapraszam!

#10 ebsand

ebsand

    aktywność:

  • +Bloger
  • 22 postów

Napisano 13.07.2011 - 3:51

fajnie sobie to wymyśliłeś i dużo pracy w to włożyłeś a to się zawsze przekłada na coś dobrego :) powodzenia Ci życzę :)

#11 Markuz

Markuz
  • Bloger
  • 5 postów

Napisano 13.07.2011 - 21:27

Ładny wygląd, sporo dobrej treści :) Jedynie nagłówki paneli bocznych mógłbyś troszkę poprawić.

#12 rokko

rokko

    aktywność:

  • +Bloger
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Location:Myszków
  • Interests:Informatyka, e-biznes, nowe technologie

Napisano 14.07.2011 - 18:28

Dzięki :)
Na wersji testowej mam już zmodyfikowane panele, są zielono-pomarańczowe, ale na chwilę obecną w związku z problemami kompatybilności (na różnych przeglądarkach inaczej się wyświetlają, zw. jest to z zastosowania CSS3 :/). Dopóki tej kompatybilności nie rozwiążę, musi pozostać stary wygląd, chyba że coś innego proponujecie, prostego lecz eleganckiego i przy tym kompatybilne z każdą przeglądarką?
Porady związane z pozycjonowaniem stron internetowych, w szczególności omówienie zagadnień związanych z Wordpress SEO, a także optymalizacja stron WWW od kuchni oraz setki innych wartościowych porad. Zapraszam!

#13 Vision92

Vision92

    aktywność:

  • +Bloger
  • 11 postów

Napisano 10.08.2011 - 23:15

Ciekawy blog bez lania wody, przydatne porady! Bardzo miło się czyta ;)

#14 rokko

rokko

    aktywność:

  • +Bloger
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Location:Myszków
  • Interests:Informatyka, e-biznes, nowe technologie

Napisano 16.08.2011 - 16:21

Dzięki ;)
Wkrótce kolejne zmiany i zostaną dodane nowe funkcjonalności. W planach mam wprowadzić system downloadu ale nie wiem co z tego wyjdzie, zobaczymy.

Dziękuje za wszystkie komentarze i propozycje. Jestem otwarty na wszelkie nowe sugestie, żadna propozycja nie pozostanie bez odzewu.

Pozdrawiam serdecznie, rokko
Porady związane z pozycjonowaniem stron internetowych, w szczególności omówienie zagadnień związanych z Wordpress SEO, a także optymalizacja stron WWW od kuchni oraz setki innych wartościowych porad. Zapraszam!

#15 Zielokop

Zielokop

    aktywność:

  • +Bloger
  • 23 postów

Napisano 08.09.2011 - 22:09

fakt, faktem - graficznie średnio.
ale za to dużo informacji +++
ocena 4+/6


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Poprzedni adres WWW tego tematu: http://www.wordpress.org.pl/Blog-technologiczny,-optymalizacja-WWW,-porady-t11737.html